معرفی رشته کامپیوتر

با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی و لزوم بکارگیری کامپیوتر در تمامی مشاغل و با توجه به حرکت جهان به سمت هوشمندسازی و استفاده از ربات­ها در زندگی روزمره ، جایگاه متخصصین کامپیوتر روز به روز بیشتر به چشم می­آید.

از جمله مزایای رشته کامپیوتر که در دوران کرونا بسیار به چشم آمد این بود که جز اولین مشاغلی بود که به صورت دورکاری بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه داد، کمپانی ها و شرکت های معتبر نرم افزاری در سراسر دنیا نیروهای کامپیوتر خود را جذب کرده و نیازی نیست یک متخصص ای تی یا یک برنامه نویس در محل کار حضور فیزیکی داشته و با دورکاری به تمامی امور رسیدگی خواهند کرد.

دنیای فعلی نیازمند تربیت برنامه نویسان و متخصصان شبکه است تا با بکارگیری این نیروها به سرعت این راه طی شود، هم اکنون نیز رشته کامپیوتر جز رشته های برتر دانشگاهی است که دانش آموزان زیادی  برای ورود به این رشته باهم به رقابت میپردازند ، دانش آموزانی که از طریق کنکور وارد رشته کامپیوتر میشوند کسانی هستند که هیچ تجربه­­ی حرفه ای در این زمینه نداشته و وارد دانشگاه میشوند اما آیا راه بهتر و سریعتری برای ورود به چنین رشته­ی برتری که در تمامی جهان جز رشته­های پرطرفدار می­باشد، هست؟؟؟

پاسخ این سوال بله می­باشد. بسیاری از دانش­آموزان توانمند به جای طی کردن دروس نظری از ابتدا با ورود به هنرستان­ها از همان ابتدا مسیر حرفه­ای و شغلی خود را انتخاب کرده و پر قدرت پس طی دوران دبیرستان وارد دانشگاه شده و از همان ابتدایی­ترین روزهای دانشگاه میتوانند وارد بازار شغلی شده و کسب درآمد کنند. نکته هیجان انگیز این است که بسیاری از متخصصین رشته کامپیوتر در شرکتی های مهم دنیا از جمله IBM، اپل، ماکروسافت، … مشغولند، ایرانی هستند.

وبا نگاه کوتاهی به آگهی­های شغلی به نیازمندی در این رشته پی برده و متوجه می­شویم، رشته کامپیوتر و زیر شاخه­های آن از جمله مشاغل پول­ساز در سراسر دنیاست، در ایران نیز متخصصان این حوزه دستمزدهای قابل قبولی را دریافت میکنند.

حال با توجه به شعار هنرستان فناوری مالی که نخستین هنرستان با رویکرد مالی در کشور می­باشد، و با استفاده از بروزترین سیستم­های هوشمند در جهت آموزش و بکارگیری اساتید خبره در این حوزه گام به گام در جهت پیشرفت حرکت خواهیم نمود. در مقاله بعدی در مورد تخصص های مختلف رشته کامپیوتر صحبت خواهیم کرد.